Marmara Uluslararası Kent Forumu’na (MARUF) katıldık.

Marmara Bölgesi‘ndeki 6 büyükşehir dahil olmak üzere, 192 belediyenin üyesi olduğu bir kamu kurumu olan Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından, ilki 1-2-3 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi‘nde olmak üzere, şehircilik ve yerel yönetim alanlarında küresel ölçekte bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamada etkili bir platform oluşturacak ve her iki yılda bir organize edilecek Marmara Urban Forum – Marmara Uluslararası Kent Forumu (MARUF) adıyla bir kentleşme forumu düzenlendi.
Şehir Plancıları Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Karabulut, düzenlenen forum için “Kent ve kentleşme üzerine tüm aktörlerini bir araya getiren zengin içerikli bir organizasyon olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevine getirilen Dr. Sn. Tayfun Kahraman ile İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı görevine getirilen Sn. Gürkan Akgün’ü ziyaret ettik. Meslektaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Her Pazar Plancı Bulmacası

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden eğlenerek mesleğimizi öğrenelim şeklinde başlayan soru cevap uygulaması, daha sonra plancı bulmacası halini aldı ve yoğun ilgi ile karşılandı. Bizde bu yoğun ilgiyi karşılıksız bırakmamak adına her pazar sosyal medya hesaplarımız üzerinden yeni bir plancı bulmacası yayınlayacağız. Hazırlıkları devam eden dergimizin her sayısı için de bir plancı bulmacası hazırlayıp sizlere sunacağız.İlk Olağan Genel Kurulumuzu Yaptık

İlk Olağan Genel Kurulumuzu, 29.07.2018 tarihinde çoğunluklu olarak aşağıda belirtilen gündem ile gerçekleştirilmiştir. Görevine devam eden ve yeni görev alan tüm meslektaşlarımıza başarılar diliyoruz.

  • Açılış ve Yoklama
  • İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu
  • Divan Üyelerinin Seçilmesi
  • Konuşmalar
  • Tüzük Değişikliği
  • Organ Seçimleri
  • Dilek ve Temenniler
  • Kapanış

Tanışma ve Kaynaşma ToplantısıDeğerli Meslektaşımız,
Çok yeni bir oluşum olan derneğimizin yapılanma süreci devam etmektedir. Bu sürecin zamana yayılmasıyla, daha çok meslektaşımızın katkı sağladığı zengin bir oluşum hedefliyoruz. Meslek alanımız ve meslektaşlarımızın sorunlarının üzerine eğilerek meslektaşlarımızın daha iyi şartlara kavuşması için ortak bir mücadele arayışındayız. Bu noktada daha iyi yarınlar için tüm meslektaşlarımızın desteğine ihtiyaç duyuyoruz.
Birlikte daha güçlü yarınlar ve mesleğimizin geleceği için sizleri tanışma ve kaynaşma toplantısına davet ediyoruz.
TÜM ŞEHİR PLANCILARI VE PLANLAMA ÖĞRENCİLERİ DAVETLİDİR.

23.02.2019 – Üsküdar/İstanbul